Jakie kolory lakierów do paznokci najlepiej jest wybierać?

Lakiery do paznokci można obecnie spotkać w różnych kolorach. Z tego powodu trudno jest czasem zdecydować, który z nich będzie najlepszy. Jakie są wady a jakie zalety różnych lakierów do paznokci?

Ciemne czy jasne?

paznokcieCiemne lakiery zazwyczaj doskonale kryją płytkę paznokcia. Dzięki temu łatwo jest ukryć na przykład przebarwienia w postaci białych plamek. Ciemny lakier do paznokci często jest wybierany również wtedy gdy podobnego koloru jest ubranie – zazwyczaj takie dopasowanie jest najbardziej odpowiednie. Niestety w przypadku częstego używania ciemnych lakierów płytka paznokcia może stać się żółta. Ponadto nie są to dobre odcienie w przypadku krótkich i szerokich paznokci – by optycznie je wydłużyć konieczne jest pozostawienie przy malowaniu wąskich pasków po bokach.

Użycie takiego triku nie jest konieczne w przypadku jasnych odcieni. Choć zwykle nie są one tak doskonale kryjące, to często łatwiej jest perfekcyjnie pomalować nimi paznokcie. Wyjątkiem są doskonale kryjące odcienie „nude” – w tym przypadku idealne pomalowanie paznokci bez smug wymaga sporo wprawy – bywa to trudniejsze niż w przypadku ciemnych kolorów.

Błyszczące czy matowe

Używając błyszczącego lakieru do paznokci ma się pewność, że przyciągnie on wzrok. Nie zawsze jednak jest to wskazane na co dzień. Do pracy lepiej wybrać matowy lakier.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *