Do czego korektor?

korektor pod oczy Nie wszyscy decydują się używać kosmetyku, jakim jest korektor. Na pewno nie są one tak popularne i powszechnie używane jak podkłady, bo też ich działanie jest mniej zaawansowane. Przez to w opinii wielu osób są niewarte używania, ale zwłaszcza w niektórych przypadkach mogą oddać wielkie zasługi. Świetnie sprawdza się zwłaszcza korektor pod oczy oraz do maskowania niedoskonałości.

Maskowanie nieestetycznych cieni

Problem cieni pod oczami dotyczyć może wszystkich, wystarczy nie przespać dobrze nocy. Towarzyszy też wielu problemom ze zdrowiem, ale niektóre osoby mają je na co dzień i wówczas korektor jest niezastąpiony, gdyż podkład może dawać niewystarczający lub niedobry efekt. Może na przykład gromadzić się w drobnych zmarszczkach, podczas gdy korektor jest specjalnie do tego przeznaczony i nie ma w jego przypadku takiego problemu.

Kamuflowanie niedoskonałości

Doskonale sprawdza się także korektor do twarzy, które zadaniem jest zakrywanie nieestetycznych przebarwień, wyprysków czy pękniętych naczynek. Nakładany punktowo, zapewnia znacznie bardziej naturalny efekt niż mocno kryjący podkład nałożony na całą twarz, sprawiający, że wygląda ona jak maska. Korektor do takiego stosowania nie musi być wybitnej jakości, z zadania tego wywiąże się najzwyklejszy produkt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *