Łojotokowe zapalenie skóry głowy

Łojotokowe zapalenie skóry zazwyczaj dotyka ludzi młodych, będących w okresie dojrzewania. Jednak nie jest to reguła, ponieważ młodych dorosłych oraz ludzi po pięćdziesiątce też ten problem dotyka. Pod wpływem hormonów cera staje się błyszcząca i zaczyna być produkowana nadmierna ilość łoju. Najczęściej objawia się on na skórze głowy oraz twarzy. Skóra wygląda na nieświeżą, a włosy na przetłuszczone i zaniedbane.

Łojotokowe zapalenie skóry głowy objawia się również u niemowląt, wówczas nazywamy to ciemieniuchą. Nagromadzony łój zmienia się w strupki o żółtym zabarwieniu. Często występują czerwone zmiany z wysiękiem. Skóra jest swędząca i wrażliwa. Jak więc pozbyć się tego problemu?

Leczenie
Przede wszystkim, jeżeli dosięgną Cię problem ŁZS, powinieneś udać się do dermatologa, który odpowiednio dobierze leczenie skóry. Jednak domowymi sposobami również możesz sobie pomóc. Bardzo pomocne okaże się wykonywanie peelingu skóry głowy. W tym celu możesz zrobić swoją własną mieszankę np. cukier + miód. Lub sięgnąć po gotowy skrub. Marka Natura Siberica ma w swojej ofercie taki produkt- Rokitnikowy skrub do mycia skóry głowy. Super sobie radzi ze zmianami skórnymi.